Príliš pekné na realitu?

0
(0)

prilis peknePredstavte si, že by ste zhromaždili všetky peniaze sveta na jednu hromadu a každému z vyše 7 miliárd ľudí by ste dali tak, aby mal každý rovnako. Viete ako by situácia vyzerala o jeden rok? Veľmi podobne ako predtým. Boli by tu chudobní aj bohatí a priepasť medzi nimi by sa čím ďalej tým viac zväčšovala. Bohatí by boli nespokojní, pretože zrazu by mali menej a chudobným by sa to zdalo príliš pekné na to, aby to bola pravda a o peniaze by prišli. Ak sa chcete dozvedieť prečo to tak je, a ako môžete aj vy prijímať do života pekné veci a udržať si ich čítajte ďalej.

Dám ruku do ohňa za to, že keď bolo všetko super a úžasné, tak za chvíľu sa to pokazilo. V živote dlhodobo udržíme len veci, o ktorých si myslíme, že si ich zaslúžime. Ak je niečo príliš pekné, tak naše podvedomie nám šepká, že niečo nie je v poriadku. Úlohou podvedomia je riadiť náš život tak, aby bol v súlade s našimi názormi a presvedčeniami. A preto, ak sa s novými okolnosťami nestotožníme, tak danú vec, osobu, situáciu stratíme.

Dobrým príkladom sú ľudia, ktorí vyhrali v lotérii. Z chudobného človeka sa stane zo dňa na deň milionár, ale nie je s tým vnútorne stotožnený. V drvivej väčšine prípadov o peniaze prišli, dostali sa do dlhov a ich životná úroveň bola dokonca nižšia ako pred výhrou.

Ten pocit, keď sa vám niečo zdá až príliš pekné na to, aby to bola pravda. Možno ste ho už zažili. Ale čo opačná situácia? Mali ste pocit, že je to príliš zlé na to, aby to bola pravda? Asi sotva. Prečo hlboko vo svojom vnútri vždy očakávame to najhoršie? Myslíme si, že náš vlastný život nás môže dobehnúť. Myslíme, že život prináša zlé veci a keď sa nebudeme obávať, tak nás zaskočí nepripravených.

Strach a obavy však neprinášajú žiadne výhody. Problém s obavami je ten, že pritiahneme veci, ktorých sa najviac obávame. Aj Jób, muž ktorého životný príbeh je opísaný v Biblii, povedal, že ho postihlo presne to, čoho sa obával.

Chcete mať nádherné veci vo svojom živote? Zbavte sa strachu. Presvedčte sami seba, že si ich zaslúžite. V skutočnosti nie je nič, čo by pre vás bolo pridobré alebo príliš dobré na to, aby to bola pravda. Ak si myslíte, že je niečo príliš dobré a uveríte tomu, sami si určíte hranice a obmedzujete sa. Albert Einstein raz povedal:

„Každý má dve možnosti. Sme buď naplnení láskou alebo strachom.“

Ktorú možnosť si vyberiete vy?

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *