Prečo si nerobiť ťažkú hlavu

0
(0)

heavy_headMožno to poznáte, ak vás trápi nejaký problém, v noci neviete dobre spať, ste podráždení, nechutí vám jesť, alebo vám chutí až priveľmi, ste nervózni a každú chvíľu len-len že nevybuchnete. Alebo práve naopak, navonok zostávate pokojní ale vo vnútri vás priam požiera úzkosť a strach. Čo v takej situácii? Čo môžete urobiť aby ste sa ukľudnili alebo aby ste dokázali pokojne reagovať na problémy ktoré život so sebou prináša?

Jednu dobrú radu som dostala od svojej babky ešte ako malé dieťa. Zvykla hovorievať: „Ách, vykašli sa!“

Vtedy som celkom nechápala čo tým myslí a tak som sa rozkašľala, lebo som myslela že je to nejaký záhadný recept na to, ako mi bude lepšie. Až s odstupom času som pochopila, čo tým vlastne myslela a doteraz mi jej slová znejú v ušiach, keď stojím pred nejakým zdanlivo neriešiteľným problémom alebo keď sa trápim nejakými maličkosťami. Táto jednoduchá rada mi ušetrila veľa času, ohryzených nechtov a možno aj škôd na zdraví či majetku.

Niekedy je totiž najlepším riešením problémov neriešiť ich. Častokrát sa veľa vecí vyrieši samo alebo ak sa to aj nepodarí, môžeme sa z nich aspoň poučiť. Ak si nelámeme príliš hlavu, nielen že nám zostane viac času na príjemne veci ale možno vďaka pokojnej mysli nájdeme východisko z daných tažkostí.

Tak ako povedal Dalajláma: „Ak má problém riešenie, nemá zmysel robiť si starosti. Ak riešenie nemá, starosti nepomôžu.

Autorka: swan

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *