Oplatí sa bojovať?

0
(0)

bojŽijeme v pokojnej dobe. Našťastie tu nezúri vojna, aj keď na svete vždy nejaké konflikty sú. No naša spoločnosť bojuje.

Bojovať proti rakovine.
Bojovať proti chudobe.
Bojovať proti drogám.
Bojovať proti terorizmu.
Bojovať proti násiliu.

Nemáme ozbrojených nepriateľov, ktorí číhajú, kedy nám môžu podrezať krk. No so všetkým čo nechceme máme tendenciu bojovať. A práve to je problém!

Všetko, na čo zameriavame svoju pozornosť, to vytvárame. Keď sme nahnevaní kvôli nejakej vojne, sporu, utrpeniu vo svete, tak zbytočne k tomu prilievame svoju energiu. A to všetko vytvára len väčší odpor. To čomu sa najviac snažíme vzdorovať, to najdlhšie pretrváva, pretože k tomu vysielame silné emócie.

Hnutia proti vojne priniesli len viac vojen. Hnutia proti drogám priniesli viac drog. Pretože sa sústredia na to, čo nechcú. Aký je zmysel venovať problému všetku svoju energiu? Namiesto toho, aby sme sa sústredili na dôveru, lásku, život v hojnosti, vzdelanie a mier?

Na protivojnový pochod nepôjdem. Pozvite ma, keď bude pochod za mier. (Matka Tereza)

Ak ste proti vojne, radšej buďte za mier. Ak ste proti hladu, buďte za hojnosť a dostatok jedla. Ak ste proti politikovi, buďte za jeho oponenta.

Zamerajte sa na to čo chcete, nie na to čo nechcete a pritiahnete si do života viac pozitívnych vecí.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

2 comments

  1. Ja poznam jedneho velkeho nepriatela a to je moja malickost…s tou bojujem cely zivot…zatial ma naviedla na poriadne somariny :-D

    • Odporucam prestat so sebou bojovat, akceptovat sa, mat sa rad, brat sa aj s chybami, ktore nejdu odcinit a neopakovat chyby, ktore uz nemusis opakovat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *