Odpustenie

0
(0)

odpustit„Ja sa na neho nehnevám, len mu to vrátim.“ Povedali ste si alebo vyslovili ste niekedy tieto slová? Možno vám niekto ublížil a aj keď ste sa snažili s tým vysporiadať, stále vás to trápi.

Takmer každý sa považuje za človeka, ktorý dokáže odpúšťať. Raz sa možno ocitnete v situácii, keď odpustiť jednoducho nedokážete. Alebo sa to už stalo a trvá to doteraz. Zlé pocity vás môžu zožierať aj niekoľko rokov.

Aj keď je ťažké odpustiť, urobte to. Nie kvôli tomu človeku, ale kvôli sebe. Veď vy nie ste vinný, nezaslúžite si trpieť. Dosť ste sa trápili tým, čo sa vám stalo. Prečo zbytočne trpieť stále, keď nemusíte?

Dostať sa opäť do duševnej pohody znamená odpustiť. Ak niekto v srdci prechováva hnev, tak sa nemôže skutočne tešiť zo života. Je to vaše zdravie. Odpustenie znamená otvoriť cestu láske, šťastiu, pokoju, pohode, úsmevu…

Ak prechovávate nevraživosť voči niekomu, potom ste k tomu človeku pripútaný putom silnejším než oceľ. A existuje jediný spôsob, ako toto puto pretrhnúť – odpustiť. Slabý človek nemôže odpustiť, odpúšťanie je vlastnosť silných. A vy ste dosť silný.

„Odpustím, ale nezabudnem.“ Naozaj? Základ slova odpustiť je v slove pustiť. Odpustiť druhému jednoducho znamená vzdať sa pocitov, ktoré sú zbytočné. Nečakajte na ospravedlnenie, keď príde je to super, ale nemusí prísť. Dovtedy si tiež zaslúžite byť šťastný. Skutočne odpustíte až vtedy, keď pri zmienke o danej osobe či situácii budete cítiť normálne a nič to s vami nerobí.

Odpustenie je dar, ktorý dávate sebe. Žiadnu noc nezaspávajte s pocitom, že máte nejakého nepriateľa. Vaše šťastie sa Vám poďakuje.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *