Fotografická diéta

0
(0)

photo_dietSkúšate novú diétu a darí sa vám dodržiavať pravidlá pár dní. Potom to nevydržíte a zjete dve tabuľky čokolády za desať minút. A všetko odhodlanie je fuč. O pár týždňov vám známa odporučí nejakú inú diétu, alebo čítate na internete článok o novom revolučnom zázraku. S novonadobudnutým odhodlaním idete na vec a začarovaný kruh sa opakuje. Po určitom čase máte po krk všetkých diét a v duchu sa zmierite s tým, že so svojou postavou nič neurobíte. Čo tak skúsiť niečo úplne ale úplne iné, niečo čo vás nebude obmedzovať?

Fotografická diéta je diéta, ktorá vás neobmedzuje v množstve ani druhu jedla. Môžete jesť úplne všetko. Môžete sa stravovať presne ako doteraz. Môžete jesť 5x denne, 12x denne, alebo aj raz denne (od rána do večera), tak ako ste zvyknutý. Diéta má len jednu jednoduchú podmienku – jedlo si pred zjedením musíte odfotiť. Pritiahnuté za vlasy? Možno.

Diéta funguje tak, že si začnete uvedomovať, čo a koľko toho zjete. Mohli by ste si to aj zapisovať, ale nosiť so sebou zápisník je nepraktické. Mobil s fotoaparátom má dnes hádam každý a preto je fotenie jedla veľmi jednoduchá záležitosť. Zaberie to päť sekúnd a poskytne aj vizuálnu informáciu o približnom množstve stravy. Po odfotení sa do neho s chuťou pustite.

Najpodstatnejšie na tom celom je, aby ste fotili úplne všetko. Nie len hlavné jedlá, ale aj všetky drobnosti, ktoré si zobnete počas dňa. Niekto vás ponúkne dezertom – odfoťte si aj tú malú čokoládku predtým, ako skončí v útrobách vášho tráviaceho traktu. Aj keď si večer pri televízore dáte hrsť zemiakových lupienkov. Mimochodom prečo nepozerať televízor si prečítajte tu. Keby ste boli ryba, tak si odfotografujte aj planktón. Áno pochopili ste, dôsledne zaznamenajte každú drobnosť. Výnimku tvoria nápoje ako je voda a čaj. Tie nemajú žiadnu energetickú hodnotu a nemusíte ich zaznamenať.

Možno sa vo vašej hlave vynára otázka: „Ako môžem vďaka tomu schudnúť, keď nič nezmením?“ Ale zmeníte. Možno nie hneď na začiatku, ale keď si budete prezerať fotky a zistíte, že koľko toho vlastne zjete. Možno z toho budete zhrození. „Toľko som zjedol za jeden deň?“ Možno ste dovtedy ani netušili koľko toho zjete mimo hlavných jedál. Je oveľa jednoduchšie robiť opatrenia, keď presne viete čo zjete, kedy zjete a v akom množstve.

Ľudia, ktorým sa nedarí schudnúť, majú väčšinou problém so sebaovládaním. A to, že sa donútite vytiahnuť foťák, je na začiatok dobrý tréning. Po pár dňoch sa pristihnete, že radšej si tú dobrotu čo leží na stole nedáte, lebo sa vám nechce ísť po mobil a fotiť. Hlavne nepodvádzajte!

Ja som si fotil všetko čo som zjedol presne 6 týždňov. Najprv som si myslel, že tu všetky fotky zverejním, ale hanbil by som sa za ne, takže neuvidíte nič. Urobte si vlastné fotografie. Môj album obsahuje 423 fotiek, čo znamená, že som jedol priemerne 10 krát za deň! Polovicu z toho tvorilo pokušenie v podobe koláča alebo nejakej sladkosti. Veci, ktoré si uvedomujem, že by som nemal. Keby som si to nefotil, predpokladám, že by som toho zjedol ešte viac.

Diétu odporúčam každému, komu sa nedarí schudnúť alebo ako doplnok k inej diéte. Stlačte spúšť a dobrú chuť.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *