Experiment: Môže byť bežec rýchlejší ako autobus?

Poznáte to. Hlavne tí, čo pravidelne využívate mestskú hromadnú dopravu. Ľudí, ktorí bežia na autobus a stihnú (alebo nestihnú) doň nastúpiť v poslednej chvíli. Možno aj vy k týmto ľuďom patríte.

Už dlhšie sme sa pohrávali s myšlienkou predbehnúť autobus. Inšpiráciu nám poskytol bežec z Londýna, ktorý vybehol z metra a stihol sa doň vrátiť na ďalšej stanici vzdialenej 380 metrov. Jeho video si môžete pozrieť TU.

My sme sa rozhodli vyskúšať obehnúť autobus v Košiciach a to až o 16 zastávok. Za "obeť" sme si vybrali autobus číslo 19 zo Sídliska KVP na Staničné námestie. Teda jednu z najfrekventovanejších liniek. Podľa cestovného poriadku trvá autobusu cesta 22 minút, cez pracovné dni aj viac. Vzdušná vzdialenosť medzi zastávkami KVP, kláštor a Staničné námestie je 4,46 km.

Na experiment sme zvolili nedeľu podvečer, keď je premávka v celom meste plynulá. S Mišom sme si podali ruky, on nastúpil do autobusu a ja som sa rozbehol. Ako to celé dopadlo si môžete pozrieť na videu:

Ak si chcete zabehať po Košiciach aj vy, tak združenie Active life organizuje počas leta každý utorok a štvrtok o 19:00 beh, ktorý má dve trasy - jednu kratšiu určenú začiatočníkom a dlhšiu pre pokročilých bežcov. Sledujte novinky na Facebooku Active life.

 

Trasa bežca a autobusu

Bežec

Autobus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *