Čo robia úspešní ľudia cez víkend

0
(0)

uspesniAké plány máte na najbližší víkend? Možno ste zvyknutí len tak leňošiť, dospať to, čo ste cez týždeň zameškali. Ak sa chcete inšpirovať úspešnými ľuďmi, tú si ich rady…

Robert Iger: Vstávajte skoro

Generálny riaditeľ Disney vstáva každé ráno o pol piatej. Úspešní ľudia neostávajú zbytočne v posteli dlho. Výskumy ukazujú, že naše mozgy sú najvýkonnejšie dve až štyri hodiny po prebudení. Do ôsmej rána môžete tak stihnúť viac, než zvyšok sveta za celý týždeň.

Timothy Ferriss: Nerobte viac vecí naraz

Svetoznámy spisovateľ odporúča byť prítomný len pre jednu vec naraz a naplno sa na ňu sústrediť. Môže byť lákavé bežať na bežiacom páse, telefonovať s matkou a ešte aj pozerať televízor naraz. A ešte si myslieť, aký som produktívny. Úspešní ľudia vedia, že multi-tasking znižuje účinnosť a efektívnosť. Byť naplno prítomný pre každú jednotlivú činnosť je lepšie. Tim Ferriss odporúča za jeden deň maximálne dve úlohy. Menej je niekedy viac.

Anna Wintour: Ostaňte aktívny

Šéfredaktorka najvplyvnejšieho módneho časopisu na svete hrá každý deň hodinu tenis. Nie je jediná z úspešných, ktorá si urobí čas na cvičenie. Richard Bransonsa venuje kitesurfingu a štvrtý najbohatší indický miliardár je maratónsky bežec. Úspešní ľudia vedia, že aktívne telo znamená aktívnu myseľ a potom aj lepšie nápady.

Steve Jobs: To najdôležitejšie urobte najskôr

Vizionár, ktorý zmenil svet odporúča urobiť najdôležitejšiu úlohu dňa ako prvú. Víkend je väčšinou čas, kedy dobiehame to, čo sme cez týždeň nestihli. Nezabúdajme na to, čo je skutočne dôležité. Súčasný americký prezident si nájde čas na večeru so svojimi najbližšími. Trávte čas s rodinou a priateľmi, aj keď toto zrovna nezvýši váš finančný profit.

Warren Buffet: Urobte si čas na záľuby

Najúspešnejší investor 20. storočia hraje na ukulele. Úspešní ľudia majú často veľmi zaujímavé koníčky. Sobotňajší golf, môže byť skvelým spôsobom, ako dohodnúť nejaký obchod, ale aj sólové hobby nie je na zahodenie. Meryl Streep sa venuje pleteniu a George Bush olejomaľbe. Obom ich záľuba pomáha k úspechu prostredníctvom posilňovania tvorivosti a zbavenia sa stresu.

Bill Gates: Zamyslite sa nad svojím životom

Zakladateľ Microsoftu hovorí: „Je skvelé oslavovať svoje úspechy, no ešte dôležitejšie je vziať si poučenie z neúspechov.“ Sebareflexia je dôležitá a víkend je na to perfektnou príležitosťou. Mnoho úspešných ľudí si robí cez víkend sumár týždňa a zamýšľa sa nad dosiahnutými výsledkami. Cieľom je byť ďalší týždeň lepším.

Jack Dorsey: Pripravte sa na ďalší týždeň

Spoluzakladateľ populárnej služby Twitter je známy pre svoje 16-hodinové pracovné týždne od pondelka do piatku. Ale v sobotu si dá voľno od všetkej práce. V nedeľu už pripravuje stratégie na ďalší týždeň. Úspešní ľudia si uvedomujú, že víkendy sú tajnou zbraňou, aby začali pondelok pripravenejší než ostatní.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *