7 spôsobov ako neuspieť

0
(0)

 neuspesny1. Strach z neúspechu

Ak vám v minulosti nevyšlo pár vecí, tak možno máte strach pustiť sa do niečoho. Bojíte sa, že by ste investovali čas, energiu a neuspeli by ste. Je lepšie pokúsiť sa a možno neuspieť, ako ani neskúsiť a neuspieť určite. V najhoršom prípade objavíte ďalší spôsob ako to nejde a budete bližšie k tomu správnemu spôsobu.

2. Nedostatok sebavedomia

Ak si často hovoríte: „Toto nezvládnem, je to nad moje schopnosti, to už je iná liga, tak to samozrejme nedosiahnete.“ Vaša myseľ vás spoľahlivo ochráni pred sklamaním, tak že sa z dôvodu nízkeho sebavedomia ani nepustíte do akcie. Naša myseľ je schopná neskutočných vecí, len jej to musíme dovoliť.

3. Lenivosť

Ak budete robiť to, čo  ste robili doteraz, budete aj dostávať to, čo ste dostávali doteraz. Kto chce byť úspešný, skrátka musí opustiť svoju komfortnú zónu a začať robiť niektoré veci inak. Prirodzene chceme výsledky čo najskôr. Veľa ľudí nedokáže robiť veci hneď, za ktoré dostane odmenu až neskôr.

Možno vás bude zaujímať: Šesť tipov ako poraziť lenivosť

4. Chyby v komunikácii

Často sa nám nedarí, pretože ignorujete druhých, ktorí by vám mohli a chceli pomôcť. Naučte sa dobre vychádzať s druhými ľuďmi a uvidíte, že sa vám bude vo všetkom dariť viac.

5. Bezcieľnosť

Máte svoje ciele napísané? Gratulujem, patríte medzi menšinu ľudí. Väčšina nemá žiadne ciele. Potom len prežívajú a plnia ciele niekoho iného. Nevadí im stráviť večer pred televízorom alebo na facebooku.

Čítajte tiež: Ako si správne stanoviť cieľ

6. Rozptýlenosť

Pustené rádio, televízor, blikajúce reklamy, facebook, telefón, rôzne upozornenia. V dnešnej dobe je čoraz viac likvidátorov pozornosti. Na druhej strane možno máte veľa záľub a koníčkov. Mnohí sa namiesto jednej veci venujú povrchne desiatim veciam naraz. Potom logicky nemôžu byť ani v jednej oblasti úspešní.

7. Netrpezlivosť

Každý chce najradšej okamžité výsledky. Chceme ísť raz behať a schudnúť. Chceme 3 dni diétovať a schudnúť. Chceme mať svaly po týždni návštev v posilňovni. Chceme zarobiť na nové auto za mesiac. Takto to nefunguje a to je dobre. Keby to bolo jednoduché, tak každý by bol vyšportovaný a jazdil na novom BMW. Svojou vytrvalosťou máme možnosť dokázať, či niečo naozaj chceme.

No dobre, už viem ako neuspieť. Ale ja chcem byť úspešný! Čo mám robiť? Vyvarujte sa 7 vyššie spomenutých vecí a úspech si vás nájde. Keď budete mať dostatok sebavedomia, nebudete lenivý, rozptýlený a netrpezlivý, tak nemôžete neuspieť. Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho prosím ďalej.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *