7 malých tipov k veľkej produktivite

0
(0)

produktivitaZdá sa vám, že ste neproduktívny a nestihnete toho toľko, koľko by ste chceli? Ste bez energie a večne unavený? Potom vám nasledujúce tipy môžu pomôcť.

1. Vstávajte skôr

Nemusíte sa učiť žiadnu novú schopnosť. Prebudiť sa a vstať je najprirodzenejšia vec na svete. Urobili ste tak už niekoľko tisíc ráz. Jediné čo treba urobiť je prekonať lenivosť a posunúť čas vstávania na skoršiu rannú hodinu. Ako sa to podarilo mne si prečítajte v článku Ako som sa stal ranným vtáčaťom.

2. Najdôležitejšiu úlohu urobte hneď ráno

Keď už ste hore, tak hneď po nevyhnutných úkonoch urobte najdôležitejšiu úlohu. A prezeranie si facebooku to určite nie je. Najdôležitejšiu úlohu spoznáte podľa toho, že sa vám do nej spravidla najmenej chce. Ale premôžte sa. Poobede toho už nebudete schopný. Je to super pocit mať o desiatej za sebou viac práce ako väčšina ľudí stihne za celý deň.

3. Používajte papier a ceruzu

Spíšte si zoznam vecí, ktoré máte urobiť. Na Jednoduchý list si spíšte všetko, čo vám treba v daný deň urobiť. Na prvom mieste je samozrejme najdôležitejšia úloha. Večer je na vyškrtaný zoznam parádny pohľad.

4. Vyhnite sa rozptyľovačom

Skúste pracovať odpojený od internetu, ak ho súrne nepotrebujete k práci. Keď ste každých 5 minút 4 minúty na facebooku, tak nebudete veľmi produktívny. Vyhnite sa tiež neustálemu kontrolovaniu mailovej schránky. Vypnite si upozornenia, vypnite mobil, zamknite dvere. Všetko čo nepotrebujete dajte bokom.

5. Dajte si časový limit

Veci dokážeme urobiť v skutočnosti rýchlejšie ako si myslíme. Prácu budete robiť tak dlho, koľko času si na ňu vyhradíte. Keď si dáte na prácu jednu hodinu namiesto celého dňa a tento limit chcete aj naozaj dodržať, tak prinútite myseľ pracovať intenzívnejšie.

6. Relaxujte

Že nemáte čas na oddych? Ale potom za mnou nechoďte, že sa vám v práci nedarí. Správne sa uvoľniť, vypnúť a maximálne relaxovať má na následnú produktivitu výborné účinky. Preto si nevyčítajte. Plánovaný relax je oveľa lepší ako neplánovaná prokrastinácia.

7. Robte to, čo vás baví

Najdôležitejšia rada na záver. Vaša produktivita bude najväčšia, keď budete robiť to, čo vás skutočne baví. Môžete si obľúbiť akúkoľvek prácu, ale z toho, čo robíte zo srdca máte najväčšiu radosť vy aj ostatní.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *