5 návykov úspešných ľudí

0
(0)

uspesny_clovekÚspešní ľudia nemajú nadprirodzené schopnosti. Sú to obyčajní ľudia ako my všetci. Jediné čo ich odlišuje od bežnej populácie je myslenie a návyky, ktoré si vypestovali. Skúste ich napodobniť a uvidíte, že život vám to zmení k lepšiemu. Prečítajte si čo úspešní robia inak…

1. Vstávajú skoro ráno

Kedy vstávate, keď nejdete do školy alebo do práce? Ak vylihujete v posteli do desiatej, tak pamätajte, že úspešní ľudia už štyri hodiny pracujú. Naši západní susedia majú trefné príslovie: Ranní ptáče dál doskáče. Kým vstanete, tak oni stihnú urobiť viac ako vy za celý deň. Ráno vám zazvoní budík a vy s polorozlepenými očami hľadáte tlačidlo „odložiť“? Úspešní ľudia vstanú hneď, pretože sa tešia na to čo ich v daný deň čaká. Nedávajte budík ku posteli. Dajte si ho na opačný koniec izby. Keď už musíte vstať, aby ste ho vypli máte vyhrané.

2. Prekážky považujú výzvy

Chceli by ste niečo podniknúť, niečo urobiť, niekam ísť? Vaša pohodlná myseľ vám hneď začne hádzať klátiky pod nohy:

  • Zaberie to veľa času
  • Čo ak to nevyjde? Budem všetkým na smiech
  • Je to ťažké
  • Nemám dosť vedomostí
  • Nemám dosť skúseností
  • Už si viem predstaviť, čo na to povedia ostatní

Ak by tieto prekážky neexistovali, potom by rovnakou cestou mohol ísť úplne každý. Otázka je: Chceli by ste aj potom ísť do cieľa? Úspešní ľudia vedia, že prekážky sú tu preto, aby odradili ostatných. Predstavte si svoj život ako (počítačovú) hru. Prekonanie každej prekážky na ceste životom je postup do ďalšieho levelu. Akýkoľvek postup je sám osebe úspechom. Určite sa na hru nepozeráte ako na problém, ale ako na príjemnú výzvu. Zmeňte uhol pohľadu a budete úspešnejší.

3. Každé „nie“ berú ako „zatiaľ nie“

Páči sa vám moja vízia? Nie. Chcete si kúpiť tento produkt? Nie. Čo hovoríte na môj nápad? Nerealizovateľný. Nie, nie, nie… Neustále sa stretávame s odmietavými reakciami okolia. Väčšinu to úspešne odradí. Úspešných ľudí to naopak dokáže nakopnúť, aby zvýšili svoje úsilie a všetkým dokázali, ich cesta povedie k úspechu. Milujú, keď im hovoria, že to ešte nikto nedokázal, pretože môžu byť prvými, kto to dokáže. Keď si začnete plniť svoje sny, počítajte s tým, že sa stretnete s odmietavými reakciami. Považujte odmietavú reakciu za odložený súhlas. Neberte si odmietnutie príliš osobne.

4. Na facebooku trávia minimum času

Hlavným cieľom facebooku získať informácie a zarobiť peniaze. Chce vás obrať o čas a podhodiť vám reklamu ušitú na mieru. Úspešní ľudia svoj čas investujú, nestrácajú ho. Ľudia vás nebudú mať radšej za to, že im dáte „like“ na každý status. Dajte svoj čas a pozornosť ľuďom, ktorí stoja za to. Lepšie je mať zopár dobrých priateľov ako veľa povrchných vzťahov.

5. Každý deň čítajú

Úspešní ľudia si aj v tejto uponáhľanej dobe vedia nájsť čas na čítanie. Čítanie zvyšuje inteligenciu a zlepšuje analytické myslenie. Čim viac čítate, tým viac budete nachádzať vo veciach systém a celý život bude dávať väčší zmysel. Staňte sa večným študentom. Nikdy sa neuspokojte s úrovňou, ktorú ste už dosiahli.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *