3 jednoduché kroky ako si zlepšiť život

0
(0)

krokyVšetci túžime po  naplnenom živote, po prekypujúcom zdraví, po tom aby sme milovali a boli milovaní a aby naše dni boli naplnené radosťou. Keď sa však pozrieme okolo seba je veľa ľudí ktorým chýba jedna alebo aj viac z týchto vecí a a predsa žijú uspokojujúcim životom.  Čím to je? Čo majú títo ľudia čo chýba nám, večným nespokojencom? Tu sú niektoré z vlastností, ktoré som od nich odpozorovala a vďaka ktorým dokážu kráčať životom s radosťou napriek prekážkam…

Prejavujú vďačnosť

Človek, ktorý cíti vďaku za všetky dary, ktoré v živote dostal, sa zameriava viac na to čo má než na to čo nemá alebo čo by mohol mať, a to mu umožňuje zažívať vnútorný pokoj.

Dokážu sa radovať z maličkostí a vychutnávajú si každý okamih

Už ste niekedy pozorovali malé dieťa ktoré je zaujaté hrou a fascinované všetkým okolo seba? Aj my sme niekedy takí boli ale už sme zabudli aké to je. Malé dieťa žije pre prítomný okamih, netrápi sa tým čo bude zajtra. Je prirodzene zvedavé  a nadchne sa pre každú maličkosť. Ľudia, ktorí toto dokážu, zažívajú v živote viac radosti.

Majú realistický pohľad na ťažkosti

Už sa vám niekedy stalo že ste stáli pred nejakou náročnou situáciou a boli ste paralyzovaní strachom alebo úzkosťou? Váš problém sa vám zdal neriešiteľný, bol ako veľký čierny strašiak? No po čase sa všetko vyriešilo a vy ste sa smiali ako ste si kvôli tomu predtým lámali hlavu?  Každý problém totiž má riešenie a žiadna tma netrvá sto dní. Mark Twain povedal:

„V živote som si najviac strachu prežil kvôli veciam, ktoré sa napokon nikdy nestali.“

Väčšinou si totižto v hlave formulujeme horšie scenáre než je realita. Preto ak si zachováme vyrovnaný pohľad na ťažkosti, budeme mať väčšiu radosť zo života.

Autorka: swan

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *